Tuesday, November 25, 2014

Mümine: Destekçi

PAYLAŞIN

Mümine Ağca

AA Koşucusu

Bu dönemde okuma yazma bilmeyen kadınlarımızın olduğunu bilmek inanılması güç ve iç acıtıcı . AÇEV’in "Sende Bu Hayalin Peşinden Koş" projesini duyduğumda sadece okuma yazma bilmediğimi hayal ettim. Korkunçtu…

Bir ülkenin kalkınabilmesi ve sağlıklı düşünen nesiller yetişebilmesinin yolunun kadınların eğitimli olmasından geçtiğini düşünüyorum. Bu farkındalığı vurgulamak adına  AÇEV için koşmaya karar verdim.Koşu boyunca Adım Adım Ailesine katılmakla hayatımda ne kadar güzel bir başlangıç yaptığımı düşündüm. Kadınlarımızın hayatında yaratacağımız değişimlerin inancıyla ve heyecanıyla  güç bularak 15 km yi nasıl koştuğumu inanın anlamadım.

İlk fırsatta 
AÇEV’in okuma yazma kurslarında eğitmen olarak da yer almak istiyorum.

Bu projenin bir parçası olduğum için Adım Adım Ailesiyle ,AÇEV'le, kendimle ve bağışçılarımla gurur duydum.
Tags: ,

0 comments:

Post a Comment

 

Popüler Alıntılar

Okuma yazma öğrendikten sonra, ilkokul diplomamı aldım şimdi ortaokulu dışarıdan tamamlamak için sınavlara giriyorum. Ayrıca, kendime ait küçük bir iş yeri işletmeye başladım, tüm hesaplarımı kendi başıma yapabiliyorum.
- Fatoş, Okuryazar Kadın

AÇEV için koşuyorum çünkü okuma yazma kurslarının toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadının özgürleşmesi yolunda atılacak ilk ve en önemli adım olduğunu düşünüyorum.
- Itır Erhart, Koşucu

Yeni Postlar

Haber Bülteni

Anne Çocuk Eğitim Vakfı

1993 yılından bu yana AÇEV, eğitimde fırsat eşitliği ilkesinin hayata geçirilmesi, çocuk kadar çocuğun yakın çevresinin de desteklenmesi ve eğitimin bir yaşam boyu sürekli kılınması amacıyla, bilimsel temellere dayanan eğitim programları geliştirmekte ve bu eğitim programlarını kurmuş olduğu işbirlikleri ile toplum hizmetine sunmaktadır. Gerçekleştirdiği tüm yüz yüze eğitim faaliyetleri ile AÇEV 823.000’den fazla katılımcıya ulaşmış, 10.200’e yakın eğitimci yetiştirmiştir.
Copyright © AÇEV'le Koşuyorum | Adım Adım | Designed by Templateism.com