Monday, July 14, 2014

Rana Okur: Destekçi

PAYLAŞIN

Rana Okur

Environmental Engineer
Eczacıbaşı ESAN

Eğitimci olan ve ilk görevini Van’da yapmış olan anneannemin bana öğrettiği şeylerin en başında ‘yürümekten sıkılmamak’ gelmiştir. Beni gün boyunca yürütür diye ona kızardım çocuk aklımla ama sonradan anladım ki hayatta hep yürümek, koşmak ve yorulmamak; bunlar için de devamlı kasları sıcak tutmak gerekliymiş. Yürümekten sıkılmıyorsan mücadeleden vazgeçmiyorsun bu bir gerçek. Öğretmen olarak köyleri, şehirleri dolaşmış anneannemin değiştirdiği hayatları bize anlattığı hikayelerden çıkarır o insanları gözümde canlandırmaya çalışırdım, AÇEV ve AdımAdım’ın ile gerçek hikayelere dokundum, ülkem için faydalı olduğumu hissettim. Bu mükemmel kuruluşun ve oluşumun sürekliliğinin bizlerle sağlanacağına eminim.
Tags: ,

0 comments:

Post a Comment

 

Popüler Alıntılar

Okuma yazma öğrendikten sonra, ilkokul diplomamı aldım şimdi ortaokulu dışarıdan tamamlamak için sınavlara giriyorum. Ayrıca, kendime ait küçük bir iş yeri işletmeye başladım, tüm hesaplarımı kendi başıma yapabiliyorum.
- Fatoş, Okuryazar Kadın

AÇEV için koşuyorum çünkü okuma yazma kurslarının toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadının özgürleşmesi yolunda atılacak ilk ve en önemli adım olduğunu düşünüyorum.
- Itır Erhart, Koşucu

Yeni Postlar

Haber Bülteni

Anne Çocuk Eğitim Vakfı

1993 yılından bu yana AÇEV, eğitimde fırsat eşitliği ilkesinin hayata geçirilmesi, çocuk kadar çocuğun yakın çevresinin de desteklenmesi ve eğitimin bir yaşam boyu sürekli kılınması amacıyla, bilimsel temellere dayanan eğitim programları geliştirmekte ve bu eğitim programlarını kurmuş olduğu işbirlikleri ile toplum hizmetine sunmaktadır. Gerçekleştirdiği tüm yüz yüze eğitim faaliyetleri ile AÇEV 823.000’den fazla katılımcıya ulaşmış, 10.200’e yakın eğitimci yetiştirmiştir.
Copyright © AÇEV'le Koşuyorum | Adım Adım | Designed by Templateism.com